0
0
0
0
Zachęcamy do zapisów na XXXVIII rok szkolny! 29.02 - MO "Skaczący Muchomor" (świstoklik) 17.03 - konkursy z gazetki (świstoklik)    
FAQ
Jesteś tu pierwszy raz i nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi?
Przeczytaj ten dokument!
 

CO TO JEST ŚWIAT MAGII?

Świat magii zrzesza fanów powieści J.K. Rowling pt. Harry Potter. W świecie magii działają różne instytucje, takie jak: szkoły magii czy serwisy informacyjne (gazety). Jest to miejsce, w którym poznasz wielu ciekawych ludzi, poznasz tajniki magii nauczane w książkowym Hogwarcie oraz weźmiesz udział w wielu różnych wydarzeniach rozrywkowych, konkursach i zabawach.

 

CZYM JEST AKADEMIA MAGII RAMESVILLE?

Akademia Magii Ramesville jest wirtualną szkołą magii. Nie jest to, jak wiele osób mogłoby uważać, gra RPG, lecz zwykła strona. Tutaj będziesz uczyć się, podobnie jak Harry, Ron i Hermiona magicznych przedmiotów, weźmiesz udział w interesujących kursach uzyskując certyfikaty. Jeśli pomyślnie ukończysz szkołę będziesz także mógł starać się o posadę nauczyciela w każdej szkole wirtualnego świata magii. Jeśli w innej szkole ukończyłeś I klasę okazując świadectwo możesz u nas zacząć naukę już od II klasy! Oferujemy bogatą listę przedmiotów, kursów. Szczegóły znajdziesz TUTAJ!

 

JAK ZAPISAĆ SIĘ DO NASZEJ AKADEMII?

 Wejdź na stronę główną szkoły
 
Przejdź do bloku "Zapisy" jak na obrazku poniżej:
 
  
Następnie ukaże Ci się formularz zapisowy.
Wypełnij go tak jak poniżej:
 
 
Aby zapisać się na profesora, kliknij w link: Zapisy na nauczyciela, znajdujący się też w bloku "Zapisy" po lewej stronie, wypełnij formularz i kliknij w "Zarejestruj".
Wszystkie najważniejsze informacje dostaniesz w mailu. Jeśli dyrekcja rozpatrzy Twoje zgłoszenie pomyślnie, dostaniesz wiadomość o terminie rozmowy kwalifikacyjnej, która zadecyduje o tym, czy ostatecznie zostaniesz przyjęty, czy też nie. Podczas rozmowy będziesz musiał wykazać się znajomością przedmiotu, umiejętnością prowadzenia lekcji i swoim doświadczeniem i edukacją.

Pamiętaj, że aby zostać profesorem musisz być absolwentem Akademii Magii Ramesville bądź innej Szkoły Magii. Jeśli jesteś tutaj nowy, zacznij od ukończenia szkoły!
 
 

JAK WYGLĄDA NAUKA?

Nauka polega na uczestniczeniu w lekcjach oraz dodatkowych klubach, kółkach, kursach, których rozkład znajduje się w planie lekcji. Uczniowie przybywają na zajęcia, profesor wykłada temat, przeprowadza ewentualne sprawdziany, kartkówki. Uczniowie podczas zajęć mogą zdobyć punkty za aktywność dla swojego domu oraz oceny. Na koniec roku szkolnego uczniowie otrzymują świadectwa.

 

CO TO SĄ DOMY?

W Akademii Magii Ramesville są 4 domy: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw oraz Slytherin. Każdy uczeń przyjmowany do szkoły na rozpoczęciu otrzymuje przydział do jednego z nich. Tak jak w powieści "Harry Potter", dom ten staje się drugą rodziną. Podczas nauki każdy uczeń zdobywa punkty dla swojego domu. Dom, który na koniec roku szkolnego zbierze najwięcej punktów otrzymuje Puchar Domów.

 

PO CO JEST STRONA SZKOŁY?

Warto regularnie zaglądać na stronę naszej szkoły. Będą tutaj na bieżąco podawane wszystkie ważne informacje dla uczniów i nauczycieli, np. terminy spotkań, rad, rozpoczęć, zakończeń, konkursów.

 

W JAKI SPOSÓB MOŻNA ZDOBYWAĆ PUNKTY?

Punkty dla domu można zdobyć na wiele sposobów. Przyznają je nauczyciele oraz dyrekcja między innymi za: obecność i aktywność na lekcjach i szkolnych zabawach, pomoc, organizowanie zabaw, dobre wypełnianie obowiązków, udział w konkursach i olimpiadach.

 

CO TO JEST ULICA POKĄTNA?

W Akademii Magii Ramesville funkcjonuje Ulica Pokątna. Można tam zakupić najróżniejsze przedmioty. Kupuje się je za galeony, które można zdobyć w podobny sposób jak punkty.

 

CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MOŻNA BYĆ NA LEKCJI?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz przybyć na zajęcia, masz obowiązek usprawiedliwić się w skrzydle szpitalnym, które znajduje się w Panelu Ucznia. Po lekcji należy nadrobić zaległości. Raport z każdej lekcji znajduje się w dzienniku lekcyjnym.

PO CO JEST DZIENNIK LEKCYJNY I DZIENNIK OCEN?

W naszej szkole funkcjonują dzienniki lekcyjne oraz dzienniki ocen. Znajdują się one w bloku ,,Strefa Ucznia'' po lewej stronie. W dzienniku lekcyjnym znajdziesz temat lekcji, opis lekcji - co jest szczególnie przydatne kiedy Cię na niej nie było w celu uzupełnienia braków. Nauczyciel musi umieścić tam także zadanie domowe zadane podczas danej lekcji oraz obowiązkowo terminy nadchodzących sprawdzianów.

CZY MUSZĘ ODRABIAĆ ZADANIA DOMOWE?

Twoim obowiązkiem jest odrabianie zadań domowych. Zadanie wysyłasz w wiadomości poprzez sowiarnię lub na email profesora (lepiej mail). Za zadanie możesz otrzymać dodatnie punkty i pozytywną ocenę, a za jego brak nauczyciel może Ci wystawić negatywną ocenę.

 

CZY NA KONIEC BĘDĘ PISAĆ EGZAMINY?

Wiedza, którą uczeń zdobył w AMR sprawdzana jest zarówno po klasie I w formie SUMów, jak i po klasie II w formie OWUTEMów. Odbywa się egzamin/sprawdzian, którego wynik podawany jest na świadectwie końcowym.

 

Ostatnia aktualizacja: 17 listopada 2019 roku