Informacje oraz konkurs

 

Drodzy Uczniowie! 

W tym newsie znajdziecie wiele informacji dotyczących Wiedzy o Harrym Potterze. Opócz tego poniżej zamieściłem również konkurs, do którego Was bardzo zachęcam. 

Na początku chciałbym poinforować klasę I, że w przyszłą środę zajęcia z mojego przedmiotu się nie odbędą. Zamiast tego zrealizujecie kolejną lekcję Numerologii z profesor Heleną Browen. Jest to spowodowane wczorajszym zastępstem. Ustaliliśmy z Heleną, że odrobicie te zajęcia na Wiedzy o Harrym Potterze, ponieważ i tak jesteśmy aktualnie do przodu z materiałem. 

Uczniowie pierwszej jak i drugiej klasy są proszeni o wykonanie zaległych kart pracy (dla klasy I jest to trzeci zestaw zadań, zaś dla klasy II trzeci oraz czwarty). Na wszystko macie czas do niedzieli. W przeciwnym razie będę stawiał trolle, które oczywiście będzie można poprawić nadsyłając kartę. Wszystkie informacje dotyczące zadań z innych tematów znajdziecie w dziennikach. Dla klasy pierwszej są to notatki lekcyjne o numerach: 1, 2, 3, 4 i 5 zaś dla klasy drugiej numery: 2, 4 i 6. W dziennikach znajdują się również logi z zajęć, które uławią Wam rozwiązanie zadań. Oprócz tego zachęcam pierwszorocznych do skorzystania z mojego podręcznika (świstoklik). 

Jeden uczeń klasy I nadesłał kartę pracy nie podpisując się. Zaznaczył tylko, że należy do domu Salazara Slytherina. Jeśli ktoś wysłał zestaw zadań, a nie ma oceny jest proszony o pilny kontakt. 

Wszystkie wasze zadania są na bieżąco sprawdzane, a oceny wpisywane do panelu ocen znajdującego się na stronie. Więcej informacji znajdziecie w moim prywatnym dzienniku (świstoklik). 

 

KONKURS

Zachęcam wszystkich uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie. Polega on na rozszyfrowaniu o jakie osiem osób chodzi. Przechodząc w świstoklik zobaczycie osiem opisów przeróżnych bohaterów z serii "Harry Potter". Waszym zadaniem jest podanie pełnego imienia i nazwiska osoby, o którą chodzi. Swoje odpowiedzi możecie przesyłać do przyszłego piątku (tj. 12 października) do godziny 23:59 na moją sowę (cris.stew@onet.pl). Za odgadnięcie jednej postaci otrzymacie 5 punktów. W rezultacie możecie zdobyć 40 punktów dla swojego domu oraz 40 galeonów do swoich skrytek. Oprócz tego wszyscy konkursowicze z całością poprawnych odpowiedzi otrzymają ocenę wybitny. Życzę powodzenia!

 Pozdrawiam,
 

Rozwiń pergamin >