16731
25668
22220
08.07 - konkurs ze Sztuki Łaciny (świstoklik)  10.07 - konkurs z PMM (świstoklik)  11.07 - Karty Czarodziejów 11.07 - Na miotle przez świat 12.07 - Wypad do Hogsmeade 13.07 - konkurs z LKP (świstoklik) 17.07 - termin wysyłania artykułów
Wypłata galeonów [4] | Rubinowe Wyzwania [4]

Droga Społeczności!

Przychodzimy do was z podsumowaniem galeonów za czwarty tydzień. Poza wynagrodzeniem uwzględnionym w arkuszu, każdy uczeń i stażysta otrzymuje tygodniową wypłatę w wysokości 150 galeonów, a profesor - 200. Dokładna rozpiska, ile i za co znajduje się poniżej.

[świstoklik]
Status: zrealizowane

 

Kochani!

Trzecie Rubinowe Wyzwanie za nami! Cieszymy się, że zdecydowaliście się wziąć udział w zabawie i opisać swoją przygodę z wybranym zwierzątkiem. Ranking zabawy znajdziecie pod tym linkiem. Zarówno punkty, jak i galeony za uczestnictwo w Wyzwaniach zostaną dodane w ostatnim tygodniu roku szkolnego. Osoby, które nie wiedzą, na czym polegają Rubinowe Wyzwania, odsyłamy do przeczytania opisu zabawy. Wyzwanie na nadchodzący okres to:

Wybierz się na obserwację nieba

Wprawdzie w ofercie naszej Akademii nie ma przedmiotu takiego jak Astronomia, ale wierzymy, że bez problemu poradzicie sobie z tym zadaniem; wszak liczy się tutaj przede wszystkim kreatywność i wyobraźnia! Wyzwanie polega na tym, byście udali się na wzgórze wieczorem, ponieważ takie warunki najbardziej sprzyjają obserwacji nieba, wzięli ze sobą zakupione przedmioty (tj. teleskop oraz wykresy księżyca i gwiazd) i zaobserwowali obiekty na niebie (przykładowe obiekty znajdziecie tutaj, jednak jeśli chcecie coś innego poobserwować, to macie dowolność). Waszą pracę powinniście wykonać w formie klimatu i przy obserwacji pamiętajcie, by uwzględnić przygotowanie do obserwacji, ustawianie teleskopu, regulowanie ostrości oraz samą obserwację (czyli opis obiektu, jak wygląda, co wam przypomina, jak byście go nazwali, jakie wzbudza w was emocje). Aby zadanie było zaliczone, musicie dokonać obserwacji min. dwóch obiektów na niebie, a wasza praca musi zajmować więcej niż 10 zdań.

Czas na wykonanie tego wyzwania jest wyjątkowo dłuższy (ze względu na Tydzień Zabaw, który będzie trwał w przyszłym tygodniu) i mija w sobotę (19.10) o godz. 2359. Skończenie zadania (lub zrobienie go częściowo) należy zgłosić poprzez wysłanie sowy na adres: dyrekcja.amr@gmail.com, podpisując się przy tym imieniem, nazwiskiem oraz domem/funkcją. Wówczas zostanie sprawdzona wasza skrytka i przyznane punkty. Za zakup przyrządów możecie dostać 10 pkt/gal, natomiast za klimatyczną obserwację nieba - 25 pkt/gal. Pierwsze pięć osób, które nadeślą w całości rozwiązane zadanie, otrzyma bonus w postaci (kolejno): 5, 4, 3, 2 lub 1 pkt/gal. W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt na czacie z Dyrekcją.

Z życzeniami powodzenia

 

 

Wszystkie wpisy >