7838
8846
9243
7245
1.10 - nabór do redakcji „Newsville” (świstoklik) 3.10 - Kłamstwa Bujdki  3.10 - Rubinowe Wyzwania #1 (świstoklik 4.10 - Otrzęsiny Pierwszorocznych  5.10 - konkurs z Quidditcha (świstoklik)  7.10 - konkurs z OpCM (świstoklik)
Konkurs z Eliksirów

Profesor Eliksirów w pośpiechu opuściła swój gabinet. Mogłaby nawet biegnąć, ale biorąc pod uwagę wysokość swoich szpilek, wolała nie ryzykować zwichnięciem kostki. W końcu to żadna przyjemność. Uczniowie mijający ją na korytarzu mogli usłyszeć kilka niemiłych słów, które rzucała pod nosem w stronę złośliwego poltergeista. Chyba popsuł jej dzień, o planach już nie wspominając. Kobieta doszła do tablicy ogłoszeń i przypięła do niej kartkę o treści:

Kochane Tojadzinki!

Pilnie potrzebuję waszej pomocy. Ostatnio, bawiąc się w kucharkę, zrobiłam kilka słodkości. Haczyk jest taki, że owe pyszności zostały skradzione i rozrzucone po zamku przez złośliwego poltergeista. POD ŻADNYM POZOREM PROSZĘ ICH NIE JEŚĆ. A to dlatego, że jednym ze składników jest... Amortencja.

Zadanie dla was. Odnajdźcie zaginione słodkości: torcik, ciasteczka, babeczki i pączki. Następnie zameldujcie mi na profesor.wise@gmail.com, gdzie owe dobroci znaleźliście. Dodatkowo napiszcie mi, jak działa Amortencja i dlaczego jest tak niebezpieczna. Czas macie do 30.03.2020 r.

Pamiętajcie, aby podpisać się imieniem, nazwiskiem i domem!

Knująca niecne plany,

 

Wszystkie wpisy >