11998
18641
15430
 07.07 - zebranie Prefektów (świstoklik) 08.07 - konkurs ze Sztuki Łaciny (świstoklik)  10.07 - konkurs z PMM (świstoklik)  11.07 - Karty Czarodziejów 11.07 - Na miotle przez świat 12.07 - Wypad do Hogsmeade 17.07 - termin wysyłania artykułów
Początki z Kryształkiem #6

Kochani Czarodzieje!

Przed Wami ostatni dzień zabaw, w których macie szansę lepiej poznać naszą Akademię oraz zgarnąć przy tym dość okazałą sumę punktów i galeonów. Odpowiedzi na wszystkie zabawy (włącznie z poniższą) można wysyłać do dzisiaj do północy. Do tej pory pojawiło się pięć zabaw i możecie je znaleźć, klikając w wybrany świstoklik: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek.

Ostatnia zabawa będzie dotyczyła naszej szkoły – Akademii Magii Ramesville. Waszym zadaniem będzie odpowiedzenie na pytania, które znajdują się w rozwinięciu newsa. Czytajcie je uważnie, by przez nieuważność nie stracić punktów!

Każda dobra odpowiedź zostanie nagrodzona 4 punktami/galeonami, co łącznie daje Wam szansę na wzbogacenie się o 40 punktów/galeonów. Nauczyciele otrzymują jedynie galeony, które w podsumowaniu zostaną przeliczone na odpowiednią liczbę punktów. Sowy ze swoimi odpowiedziami wysyłajcie na adres: dyrekcja.amr@gmail.com. Prosimy, byście w temacie wpisali PzK #6, a także swoje imię i nazwisko oraz dom/funkcję, byśmy wiedzieli, komu przyznać punkty!

Życzymy powodzenia,

Pytania dotyczące Akademii:

  1. Kto napisał słowa szkolnego hymnu, a kto go zaśpiewał?
  2. Jak nazywała się pierwsza redaktor naczelna „Newsville”?
  3. Kto piastuje stanowisko szkolnego Inkwizytora?
  4. Kto był pomysłodawcą zabawy o nazwie „Wiedza o Ramesville”, znanej też jako „WoR”?
  5. Ile mamy szkolnych dekretów?
  6. Kto i kiedy założył Akademię Magii Ramesville?
  7. Kto wchodzi w skład aktualnej dyrekcji? Podaj ich imiona i nazwiska oraz przedmioty, które wykładają podczas wakacyjnego semestru.
  8. Ile sklepów działa na szkolnej Ulicy Pokątnej?
  9. Którzy dyrektorzy wprowadzili plebiscyt dotyczący przyznawania szkolnych tytułów?
  10. Jak nazywa się główna sala AM Ramesville oraz jaki nick ma bot, który tam przebywa?

Wszystkie wpisy >