20888
17194
24634
"Najważniejsze jednak, abyście pamiętali o tym, że szczęście można znaleźć wszędzie."

Nasz kurs - Bajkowe Eskapady, podobnie jak i wakacyjny rok szkolny, już na dobre się rozkręcił i chociaż to dopiero początek, już zdążyło się zadziać tyle szalonych rzeczy, prawda? Dla przykładu, my wraz z Piotrusiem Panem, którego mieliście okazję poznać na ostatnich zajęciach naszego kursu, cały wczorajszy wieczór spędziliśmy wspólnie we czwórkę (Kubuś nie odchodzi od nas ani na krok!) w szkolnej bibliotece. Nie obyło się oczywiście bez głównego gwoździa programu, czyli bajek, które mu obiecałyśmy, pysznego kakao z piankami, lodów, a nawet i miodku, gdy Kubuś przez przypadek rozlał na książki kilka baryłek tego płynnego szczęścia, które dostał od uczniów... A potem kartki były ulepione już wszystkim. Niestety, okazało się, że połączenie miodu z książką wcale nie sprawi, że historia w niej opisana będzie jeszcze słodsza, a wręcz przeciwnie - miód pozostawił po sobie tylko gorycz i zniszczone strony.

Jednak nie ma co rozpaczać, trzeba działać! Chcemy odkupić posklejane miodem książki i podłożyć je cichaczem w bibliotece, tak aby nikt się nie zorientował. Jednak do tego potrzebujemy Waszej pomocy! Wasze zadanie polega na rozpoznaniu tytułów bajek i ich autorów po zniszczonych okładkach i ocalałych fragmentach rozdziałów. Za to zadanie możecie otrzymać 30 punktów, co tylko potwierdza to, że pomaganie popłaca!

[ZNISZCZONE KSIĄŻKI]

Nie myślcie jednak, że to wszystko! Mamy do rozdania jeszcze sporo punktów, a za co mogłybyśmy Wam je dać, jeśli nie za bajki? I nie chodzi nam tutaj o zmyślone wymówki! Waszym drugim zadaniem jest napisanie krótkiego (minimum 150 słów) opowiadania - a nawet bajeczki - które nawiązywać będzie do jednej z bajek, których tytuły musicie odgadnąć w pierwszej części konkursu. Ponadto, Wasze opowiadanie musi nawiązywać do uniwersum Harry'ego Pottera; może być to na przykład: wykorzystanie zaklęcia w danej bajce, spotkanie magicznego stworzenia lub/i przedstawienia bohatera znanego nam z serii HP. Za to zadanie możecie zgarnąć aż 50 punktów i miodek od Kubusia!

Odpowiedzi konkursowe możecie przesyłać do następnego czwartku (22/07) do północy na naszą wspólną sowę - bajkowe.eskapady@gmail.com . Do udziału zachęcamy zarówno uczniów, jak i profesorów, pamiętajcie jednak, żeby podpisać się swoją funkcją/domem, inaczej Wasze punkty (i miodek!) przepadną!

Hakuna Matata!


Wszystkie wpisy >