6604
15650
9835
21210
Zapisy na XLIV rok szkolny są OTWARTE. Zapraszamy!
Działy Newsville - XLIII rok szkolny
 • CIEKAWOSTKI
  Ilu dyrektorów sprawowało funkcję nauczyciela Opieki nad Magicznymi Stworzeniami? Jakie inne zasługi ma na swoim koncie Filius Flitwick? Tych i innych rzeczy dowiecie się właśnie w tym dziale!
  RedaktorAriadna Williams

 • CZARODZIEJSKIE KOŁO RATUNKOWE
  Nauczyciel zaskoczył was kartkówką, a wy nie pamiętacie, kim był Herpon Podły? Padło pytanie, a tobie mylą się te wszystkie „iksy” w klasyfikacji magicznych stworzeń? Nie martw się, tylko zajrzyj do tego działu - znajdziesz tutaj ściągi przydatne na każdym etapie edukacji!
  RedaktorIz Morningstar

 • HOROSKOPY
  Przyszłość zawsze była dla ciebie zagadką, którą chciałeś rozwikłać za wszelką cenę? Chcesz wiedzieć, co cię niebawem czeka? Horoskopy to gratka dla osób, które nie lubią niespodzianek i chcą być przygotowane na to, co nadchodzi.
  Redaktor: ---

 • HUMOR Z MURÓW NASZEJ SZKOŁY
  Śmieszny moment? Słowna wpadka? Byłeś świadkiem śmiesznej sytuacji na czacie lub podczas lekcji? Koniecznie podeślij ten fragment, a przeczytasz je w najnowszym wydaniu!

 • KĄCIK (MAGI)ZOOLOGICZNY
  Właśnie tutaj możesz poznać dokładniej stworzenia, które najczęściej nie są omawiane na zajęciach Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, takie jak przyczajacz czy chimera. Na koniec zawsze znajdzie się również rada od prawdziwego magizoologa.
  Redaktor: ---

 • KĄCIK ARTYSTYCZNY
  Masz talent, którym chcesz pochwalić się innym? Lubisz rysować, pisać wiersze? A może masz inne zdolności? Podziel się z nami swoją twórczością!

 • KĄCIK MITOLOGICZNY
  Czy to ptak lecący z Olimpu? A może kruk Odyna z Walhalli? Nie, to Mitologiczny Kącik, który otwiera przed Wami wrota! Sprawcie, że Wasze umysły będą otwarte na nowe opowieści o najróżniejszych mitologicznych postaciach. Świat dziwnych historii zaprowadzi Was w zakątki świata, o których (możliwe), że nie mieliście zielonego jak liście we włosach Demeter pojęcia, więc szykujcie się na niezapomniane, boskie przygody!
  Redaktor: Albus S. H. S. Black

 • KREATYWNY WARSZTAT
  Mały, zakurzony warsztat umiejscowiony w piwnicznych odmętach Akademii - właśnie tutaj poznasz różne dziedziny rękodzieła. Przyzwyczaj się do obdartych paluchów i sklejonych gipsem włosów, w tym miejscu to codzienność.
  Redaktor: Lilo Delune

 • MAGICZNY PRZEGLĄD MEDIÓW
  Jesteś ciekawy, co dzieje się na świecie? Przegapiłeś jakieś wydarzenie? Koniecznie tutaj zajrzyj i dowiedz się, co cię ominęło!
  Redaktor: Domingo Borgia

 • NIECO WIĘCEJ O...
  Zawsze byłeś ciekawy, w jaki sposób Filius Flitwick został profesorem lub czym zajmowała się Pomona Sprout, zanim została nauczycielką Zielarstwa w Hogwarcie? W takim razie to dział idealny dla ciebie. Dowiesz się więcej nie tylko o profesorach z serii, a także o uczniach czy innych mniej znanych postaciach.
  Redaktor: Rosalie Devine

 • OPOWIADANIA
  A wtem zza rogu wyłonił się… No właśnie, kto? Poznaj magiczne historie spisywane na pergaminie przy dogasającej już świeczce. Obiecujemy, że zostaniesz porwany w wir zdarzeń już od pierwszych zdań.
  RedaktorMirabel HowerlandRosalie Devine

 • OSOBISTOŚCI OD DRUGIEJ STRONY
  Co w wolnym czasie lubi robić nauczyciel Zaklęć? Czy Ramesville łączy ludzi? Jakie jest ulubione danie dyrektora? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie w naszych wywiadach!
  RedaktorVivienne Levittoux

 • PLOTECZKOWY ŚWIAT
  Słyszałeś, że nowa uczennica często znika podczas posiłków? A nauczyciel Opieki nad Magicznymi Stworzeniami trzyma pufki w swoim gabinecie? Znajdziecie tu najświeższe ploteczki krążące po naszej Akademii!
  RedaktorAlice Wright, Aria Carter, Zoe Brouillard

 • PORADY MAGICZNEJ PANI
  Nie wiesz, jak poradzić sobie z Zielarstwem albo w jaki sposób połączyć Świat Magii z realnym życiem? Śmiało możesz zwrócić się z tym do Magicznej Pani, a ona z pewnością rozwiąże każdy twój problem.
  Redaktor: ---

 • POŚRÓD ANKIET
  W każdym numerze pojawia się kilka ankiet opracowanych na podstawie opinii społeczności szkoły. Są one zróżnicowane i dopasowane pod aktualnie panującą sytuację w Akademii.
  RedaktorCecily Elton

 • SKRZACIA KUCHNIA
  Najbardziej strzeżone przepisy prosto ze skrzaciej kuchni! Desery, dania, przekąski - każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także posiłków podrzucanych przez naszych ukochanych profesorów!
  RedaktorAgusia Slytherin

 • STREFA ROZRYWKI
  Kto nie lubi tych chwil, kiedy można usiąść, zrelaksować się i zrobić coś, by wzbogacić swoje konto punktami i równie cennymi galeonami? Takich atrakcji dostarczy wam kącik z konkursami - w każdym wydaniu znajdują się dwa konkursy - zarówno dla uczniów, jak i stażystów czy nauczycieli.
  RedaktorLey Grenouille

 • Z CZELUŚCI INTERNETU
  Najciekawsze opowiadania fanfiction związane z tematyką Harry'ego Pottera. Recenzje prosto z magicznego serduszka, wybrane blogi spośród kilkuset, a przede wszystkim wzruszające historie, które zostały zakończone na wybitnym poziomie. Bo chyba nikt z nas nie lubi tych urwanych...
  RedaktorAlbus S. H. S. Black

 • Z MAGICZNEJ BIBLIOTECZKI
  Może recenzja jednej z bardziej poczytnych powieści dla nastoletnich czarownic i czarodziejów? Znajdziecie tu nie tylko nowości, ale także starsze pozycje. Krótko i na temat, a przede wszystkim prosto z serca!
  RedaktorAllie Peace

 • ZIELNIK WIEDŹMY
  Ciekawią cię rośliny - nie tylko magiczne, ale i mugolskie? Jesteś zafascynowany naturą, którą cię otacza? W tym dziale znajdziesz ciekawostki na temat przeróżnych roślin, a także przepisy na różne pożyteczne napary.
  Redaktor: Vicky Lee

Redaktor Naczelny „Newsville”