0
0
0
0
09.12 - Rozpoczęcie XXXIII roku szkolnego 
Działy Newsville

 

 • Osobistości od drugiej strony
  Co w wolnym czasie lubi robić nauczyciel Zaklęć? Czy Ramesville łączy ludzi? Albo jakie jest ulubione danie dyrektora? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie w naszych wywiadach! Prowadzi: Lily Carter-Stewart.
 • Z magicznej biblioteczki
  Może recenzja jednej z bardziej poczytnych powieści pośród nastoletnich czarownic i czaordziejów? Znajdziecie tu nie tylko nowości ale także starsze pozycje. Krótko i na temat, a przede wszystkim prosto z serca. Prowadzi: Sophie Mellark Poe.
 • Cykl opowiadań
  A wtem zza rogu wyłonił się… No właśnie, kto? Poznaj magiczne historie, spisywane na pergaminie przy dogasającej już świeczce. Obiecuję, że zostaniesz porwany w wir zdarzeń już od pierwszych zdań. Prowadzi: Abasdarhon Cane.
 • Skrzacia kuchnia
  Najbardziej strzeżone przepisy prosto ze skrzaciej kuchni! Desery, dania, przekąski - każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także posiłków podrzucanych przez naszych ukochanych profesorów! Prowadzi: Alexander Collotye.
 • Kącik Porad Magicznej Pani
  Nie wiesz, jak poradzić sobie z Zielarstwem albo w jaki sposób połączyć Świat Magii z realnym życiem? Śmiało możesz zwrócić się z tym do Magicznej Pani, a ona z pewnością rozwiąże każdy twój problem. Prowadzi: Ruzael Sullivan.
 • Plotki oraz humor z Ramesville
  Słyszałeś, że nowa uczennica często znika podczas posiłków? A nauczycielka Opieki nad Magicznymi Stworzeniami trzyma pufki w swoim gabinecie! Znajdziecie tu najświeższe ploteczki krążące po naszej Akademii oraz śmieszne cytaty wprost z Kryształowej Komnaty! Prowadzą: Lily Carter-Stewart.
 • Nieco więcej o...
  Zawsze byłeś ciekawy w jaki sposób Filius Flitwick został profesorem lub czym zajmowała się Pomona Sprout zanim została nauczycielką Zielarstwa w Hogwarcie? W takim razie to dział idealny dla Ciebie. Dowiesz się więcej nie tylko o profesorach z serii, a także o uczniach czy innych mniej znanych postaciach. Prowadzi: Rosalia Rossard.
 • Magiczne Stworzenie - co i jak?
  Właśnie tutaj możesz poznać dokładniej stworzenia, które najczęściej nie są omawiane na zajęciach Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, takie jak przyczajacz czy chimera. Na koniec zawsze znajdzie się również rada od prawdziwego magizoologa. Prowadzi: Nicolas Wand.
 • Ankiety i konkursy
  W każdym numerze pojawia się kilka ankiet, gdzie uczniowie, nauczyciele oraz odwiedzający mogą podzielić się swoją opinią. Dodatkowo, znajdziesz dwa konkursy w których do wygrania się punkty oraz galeony! Prowadzą: Amelie Carter-Moore i Rosalia Rossard.

Redaktor Naczelna Newsville,