22167
20461
45418
24443
30.01 - konkurs z Quidditcha (świstoklik)  01.02 - Zabawy Prefektów  02.02 - Magiczne Odliczanie  03.02 - konkurs Prefektów (świstoklik) 08.02 - realizacja listy zakupów (świstoklik)  09.02 - konkursy z gazetki (świstoklik)  09.02 - termin wysyłania artykułów  
Działy Newsville

 

 • Osobistości od drugiej strony
  Co w wolnym czasie lubi robić nauczyciel Zaklęć? Czy Ramesville łączy ludzi? Albo jakie jest ulubione danie dyrektora? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie w naszych wywiadach!
  Redaktor: Mira Navier 
 • Z magicznej biblioteczki
  Może recenzja jednej z bardziej poczytnych powieści pośród nastoletnich czarownic i czaordziejów? Znajdziecie tu nie tylko nowości ale także starsze pozycje. Krótko i na temat, a przede wszystkim prosto z serca.
  Redaktor: Olivia Hill
 • Cykl opowiadań
  A wtem zza rogu wyłonił się… No właśnie, kto? Poznaj magiczne historie, spisywane na pergaminie przy dogasającej już świeczce. Obiecuję, że zostaniesz porwany w wir zdarzeń już od pierwszych zdań. 
  Redaktor: Rosalia SchmittHope Stew-Carter
 • Skrzacia kuchnia
  Najbardziej strzeżone przepisy prosto ze skrzaciej kuchni! Desery, dania, przekąski - każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także posiłków podrzucanych przez naszych ukochanych profesorów!
  Redaktorzy: Amethyst AllenLeya SecretMira Navier
 • Magiczna Pani radzi 
  Nie wiesz, jak poradzić sobie z Zielarstwem albo w jaki sposób połączyć Świat Magii z realnym życiem? Śmiało możesz zwrócić się z tym do Magicznej Pani, a ona z pewnością rozwiąże każdy twój problem.
  Redaktor: Vesper De Laurentiis

 • Ciekawostki o Ramesville
  Ilu dyrektorów sprawowało funkcje nauczycieli Opieki nad Magicznymi Stworzeniami? Kto z nauczycieli nie tak dawno był jeszcze uczniem AM Ramesville? Jaki był rekord punktów i kiedy został pobity? Tych i innych rzeczy dowiecie się właśnie w tym dziale!
  Redaktor: ---
 • Ploteczkowy świat
  Słyszałeś, że nowa uczennica często znika podczas posiłków? A nauczycielka Opieki nad Magicznymi Stworzeniami trzyma pufki w swoim gabinecie! Znajdziecie tu najświeższe ploteczki krążące po naszej Akademii!
  Redaktorzy: Alice WrightScarlett DrakeOlivia Slytherin
 • Humor z murów naszej szkoły
  Śmieszny moment? Słowna wpadka? Byłeś świadkiem śmiesznej sytuacji na czacie lub podczas lekcji? Koniecznie podeślij ten fragment, a przeczytasz je w najnowszym wydaniu!
  Redaktorzy: Rosalie Snape-Devine
 • Nieco więcej o...
  Zawsze byłeś ciekawy w jaki sposób Filius Flitwick został profesorem lub czym zajmowała się Pomona Sprout zanim została nauczycielką Zielarstwa w Hogwarcie? W takim razie to dział idealny dla Ciebie. Dowiesz się więcej nie tylko o profesorach z serii, a także o uczniach czy innych mniej znanych postaciach.
  Redaktor: Emma Scott
 • Kącik (magi)zoologiczny
  Właśnie tutaj możesz poznać dokładniej stworzenia, które najczęściej nie są omawiane na zajęciach Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, takie jak przyczajacz czy chimera. Na koniec zawsze znajdzie się również rada od prawdziwego magizoologa.
  Redaktor: Moria Nerios
 • Pośród ankiet
  W każdym numerze pojawia się kilka ankiet, gdzie uczniowie, nauczyciele oraz odwiedzający mogą podzielić się swoją opinią. Są one zróżnicowane i dopasowane pod aktualnie panującą sytuację w Akademii.
  Redaktorzy: Crispin StewartFlorence Pierre

 • Strefa rozrywki
  Kto nie lubi tych chwil, kiedy można usiąść, zrelaksować się i zrobić coś, by wzbogacić swoje konto punktami i równie cennymi galeonami? Takich atrakcji dostarczy wam kącik z konkursami - w każdym wydaniu znajdują się dwa konkursy zarówno dla uczniów, jak i stażystów czy nauczycieli.
  Redaktorzy: Rosalie Snape-Devine

 • Horoskopy
  Przyszłość zawsze była dla ciebie zagadką, którą chciałeś rozwikłać za wszelką cenę? Chcesz wiedzieć, co cię niebawem czeka? Horoskopy to gratka dla osób, które nie lubią niespodzianek i chcą być przygotowane na to, co nadchodzi.
  Redaktor: Olivia Hill

Redaktor Naczelna Newsville,