11998
18641
15430
 07.07 - zebranie Prefektów (świstoklik) 08.07 - konkurs ze Sztuki Łaciny (świstoklik)  10.07 - konkurs z PMM (świstoklik)  11.07 - Karty Czarodziejów 11.07 - Na miotle przez świat 12.07 - Wypad do Hogsmeade 17.07 - termin wysyłania artykułów
Starcie Czarodziejów

Starcie Czarodziejów to zabawa organizowana na czacie w przedostatnim tygodniu roku szkolnego. Podczas wydarzenia chętni uczestnicy (wyłączając z tego grona stażystów i nauczycieli) są dzieleni na kilka grup adekwatnie do poziomu ich magicznej wiedzy i przydzielani do pokoju, w którym mają za zadanie stawić czoła torowi przeszkód. Na swojej drodze mogą natknąć się zarówno na pytania, jak i zadania praktyczne z zakresu wiedzy przedmiotowej. Cała zabawa ma na celu przypomnienie wiadomości z całego semestru tuż przed sesją egzaminacyjną. Równolegle do toczonych zmagań w Kryształowej Komnacie są przeprowadzane zabawy dla pozostałych stażystów i nauczycieli.

Tor przeszkód jest punktowany indywidualnie po wcześniejszej konsultacji z Dyrekcją, natomiast za zabawy w Wielkiej Sali przyznawane są gratyfikacje w postaci galeonów (nie więcej niż 40 za jeden konkurs), które następnie zostaną przeliczone na odpowiednią liczbę kryształów/punktów.