6604
15650
9835
21210
Zapisy na XLIV rok szkolny są OTWARTE. Zapraszamy!
Familiville

Familiville to zabawa organizowana na czacie, która została opracowana w oparciu o mugolski odpowiednik teleturnieju „Familiada”. Wydarzenie jest poprzedzone ankietą, w której społeczność szkolna może typować odpowiedzi w danych kategoriach. Podczas rozgrywki uczestnicy zostają podzieleni między dwie drużyny i udają się do wyznaczonych pokojów, które służą im za miejsce narad. Po wyborze nazwy i kapitana grupy rozpoczyna się właściwa gra – wywoływani gracze podchodzą do prowadzącego i po naciśnięciu przycisku („grzyba”) typują odpowiedź, która według nich jest najwyżej punktowana. Drużyna, której reprezentant wskazał na wyżej usytuowane hasło, „przejmuje” pytanie i ma 25 sekund na odpowiedź. Każdej grupie w poszczególnych rundach przysługują trzy szanse – jeśli zostaną wykorzystane i przeciwna drużyna otrzyma prawo głosu, to może dostać wszystkie zarobione punkty w razie poprawnej odpowiedzi. W każdej rundzie jest do odgadnięcia 5-6 haseł, a każde z nich ma przypisaną wartość – jest to (kolejno): 10, 8, 6, 5, 4 i 3 punkty/-ów.

Po rundach podstawowych następuje finał, w którym mierzą się członkowie wygranej grupy. Organizator zadaje im pięć pytań, w których jest do wytypowania po cztery odpowiedzi (o wartości 10, 8, 6 i 4 punktów). Osoba, która uzbiera najwięcej punktów, jest ogłaszana zwycięzcą i otrzymuje w bonusie 40 punktów/galeonów.

Każda osoba, która weźmie udział w Familiville, otrzyma na swoje konto – poza wynagrodzeniem wywalczonym podczas rozgrywki – dodatkowe 50 punktów/galeonów, a zwycięzcy – 75 punktów/galeonów.

Poza pytaniami kierowanymi do uczestników, w trakcie rozgrywki pojawiają się także pytania do publiczności (niegrających uczniów, stażystów i nauczycieli), w których będą do wytypowania trzy odpowiedzi o wartości (kolejno): 15, 13 i 11 punktów/galeonów. Osoba, która jako pierwsza wytypuje dane hasło, otrzyma dodatkowe 3 punkty/galeony. Uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich dodatkowych pytaniach do publiczności, zdobędą bonusowe 20 punktów/galeonów.