7838
8846
9243
7245
1.10 - nabór do redakcji „Newsville” (świstoklik) 3.10 - Kłamstwa Bujdki  3.10 - Rubinowe Wyzwania #1 (świstoklik 4.10 - Otrzęsiny Pierwszorocznych  5.10 - konkurs z Quidditcha (świstoklik)  7.10 - konkurs z OpCM (świstoklik)
Karty Czarodziejów

Karty Czarodziejów to zabawa organizowana na stronie AM Ramesville i polega na tym, że na różnych podstronach są ukrywane karty znane z serii książek o przygodach Harry’ego Pottera. Zadaniem uczestników jest odnaleźć je, a następnie wysłać na szkolną sowę (dyrekcja.amr@gmail.com) wiadomości z danymi takimi jak:

  • miejsce ukrycia kart (można podać nazwę zakładki lub link do niej);
  • imię i nazwisko postaci przedstawionej na karcie;
  • informacja o tym, czym dana postać zasłynęła w Świecie Magii.

Jednorazowo mogą być ukryte trzy karty. Pojawiają się one zgodnie z harmonogramem roku szkolnego w sobotę i można ich szukać do następnego dnia. 

Za każdą znalezioną kartę uczeń może otrzymać 10 punktów/galeonów, a za podanie informacji o tym, kim jest dana postać i czym przysłużyła się dla magicznego świata dodatkowe 5 punktów/galeonów za każdą postać. To umożliwia zdobycie łącznie 45 punktów/galeonów. Stażyści i nauczyciele walczą wyłącznie o galeony, które są następnie przeliczane na odpowiednią liczbę kryształów/punktów.