30023
15889
7852
25734
Charakterystyka wakacyjnych domów

Kolorami charakterystycznymi dla Gromoptaków jest złoto i brąz, w których utrzymany jest ich pokój wspólny na parterze koło biblioteki. Symbolem tego Domu jest zwierzę znajdujące się w herbie — gromoptak. Wychowankowie tego wyjątkowego Domu odznaczają się wiernością, mądrością, lojalnością i skłonnością do poświęceń

 

Barwami typowymi dla Hipogryfów są szary i bordowy, z którymi wychowankowie dumnie obnoszą się na terenie szkoły. Chętnie spędzają czas w swoim pokoju wspólnym, który został umiejscowiony niedaleko Skrzydła Szpitalnego, tuż obok obrazu przedstawiającego hipogryfa, symbol tego Domu. Podopiecznych noszących na piersi herb Hipogryfów cechuje honor, duma, odwaga oraz opiekuńczość.

 

Spowity w kolorach fioletowym i czarnym pokój wspólny Testrali znajduje się w podziemiach pomiędzy wejściem do lochów a Pokojem Portretów. Zwierzęciem, które roztoczyło nad tym Domem skrzydła, jest testral. Grono wychowanków Testrali zasilają osoby kreatywne, bystre i wrażliwe, a także takie, które posiadają zmysł orientacji, czyli bez problemu trafiają tam, gdzie chcieli.