34607
16639
29597
22405
Jeden na Rames

Jeden na Rames to zabawa organizowana na czacie, która została opracowana w oparciu o mugolski teleturniej “Jeden z dziesięciu”. Wydarzenie rozpoczyna się od wyłonienia 10 uczestników spośród chętnych obecnych na czacie. Po przydzieleniu im numerów porządkowych, rozpoczyna się pierwszy etap rozgrywki. Prowadzący zadaje graczom pytania, począwszy uczestnika z numerem 1. Są dwie kolejki pytań. Aby przejść do drugiego etapu, gracz powinien udzielić poprawnej odpowiedzi na przynajmniej jedno. 

Drugi etap rozpoczyna się pytaniem do gracza z numerem 1. Jeśli poda poprawną odpowiedź, wyznacza osobę, do której zostanie skierowane kolejne pytanie. Jeśli odpowie źle, pytanie jest kierowane do gracza numer 2 itd. Kolejne pytania zadawane są graczom wskazanym przez osobę, która jako ostatnia udzieliła poprawnej odpowiedzi. Gracze mają prawo do jednej pomyłki, tzn. mają dwie szanse. Gra toczy się do momentu, aż zostanie w niej tylko trzech graczy.

W finale spotyka się trzech graczy, którzy jako jedyni przeszli poprzednie etapy. Może w nim paść maksymalnie 30 pytań. Każdy finalista dostaje dwie nowe szanse. Pierwsze pytanie prowadzący kieruje do całej trójki. W celu udzielenia odpowiedzi, uczestnicy zgłaszają się do niej poprzez naciśnięcie “grzyba”. Osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi, wyznacza kolejnego pytanego. Gra toczy się do momentu wyczerpania puli pytań lub pozostania w grze tylko jednego gracza. Wygrywa osoba, która jako ostatnia będzie miała jeszcze szanse lub w przypadku remisu, zdobyła największą liczbę punktów.

Na odpowiedź uczestnik ma 20 sekund. Za udzielenie poprawnej, uczestnik otrzymuje +5 punktów. Za udział w pierwszym etapie, otrzymuje +10 punktów. Za przejście do drugiego — +15 punktów. Za zakwalifikowanie się do finału — liczba zachowanych szans*15 punktów. Zwycięzca zabawy otrzymuje bonus w postaci +40 punktów. 

Poza pytaniami skierowanymi do uczestników, przewidziane są również te do publiczności, tzn. niegrających uczniów, stażystów i nauczycieli. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi, otrzymają +10 punktów. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi we wszystkich pytaniach do publiczności, przewidziany jest bonus w postaci +20 punktów.