0
0
0
0
Zapisy na XLVII rok szkolny są OTWARTE! 4 września o godzinie 19:00 odbędzie się rozpoczęcie XLVII roku szkolnego
Podsumowanie zakończenia roku XLVI

Droga Społeczności Ramesville!

Dzisiaj o godzinie 1900 odbyło się uroczyste zakończenie XLVI roku szkolnego. Dziękujemy za to, że tak wiele osób przyszło, aby pożegnać kolejny rok w Akademii Magii Ramesville. Poniżej znajduje się podsumowanie tego wydarzenia, zaś po kliknięciu w wybrane nazwisko wyświetli się dyplom. Oprócz tego w ciągu najbliższych kilku dni Izba Pamięci zostanie zaktualizowana. 

1. ŚWIADECTWA

W tym roku do grona uczniów zapisało się 710 osób, a w Rankingu Uczniów punktowało 200 z nich. Swoje świadectwa odebrało 22 uczniów, znajdują się one poniżej:

Klasa I

Klasa II

Szkolenie Magiczne

2. STAŻYŚCI I MENTORZY

W tym roku 3 stażystów podjęło się staży, z czego tylko jedna stażystka zakończyła  z powodzeniem proces przygotowawczy do zostania nauczycielem obranych przedmiotów. Poniżej znajdują się certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia:

 • Lilo Delune [1] [2]

Stażystkę w jej dążeniu do uzyskania kwalifikacji niezbędnych do nauczania konkretnego przedmiotu wspierali poszczególni mentorzy, którzy poświęcali swój czas i dokładali wszelkich starań, by przekazać im możliwie jak największą wiedzę. Należą im się podziękowania, które można znaleźć poniżej:

3. RANKINGI

Od początku semestru uczniowie, stażyści i nauczyciele mogli zbierać punkty/kryształy do swoich rankingów poprzez branie udział w zajęciach czy różnych aktywnościach. Podsumowanie tych starań znajduje się poniżej.

Ranking Uczniów – klasa I:

Ranking Uczniów – klasa II:

Ranking Uczniów – Szkolenie Magiczne:

Ranking Stażystów:

Ranking Nauczycieli:

Ranking Domów:

 • I miejsce: Slytherin (85355 punktów)
 • II miejsce: Gryffindor (68426 punktów)
 • III miejsce: Hufflepuff (67965 punktów)
 • IV miejsce: Ravenclaw  (34363 punkty)

3. PREFEKCI I OPIEKUNOWIE

Niemałą rolę podczas całego semestru odegrali opiekunowie poszczególnych domów, integrując wychowanków i dbając, by czuli się dobrze w murach naszej szkoły.

Od trzeciego tygodnia pomocą mogli im służyć wybrani Prefekci Domowi, a także Prefekci Naczelni, którzy byli łącznikiem między uczniami a dyrekcją. Za ich dobrze pełnioną rolę również otrzymują podziękowania:

5. KURSY WEEKENDOWE I ZAJĘCIA DODATKOWE

W tym semestrze, tak jak i w poprzednich, istniała możliwość wzięcia udziału w magicznych kursach i zajęciach, które odbywały się w weekendy. Do uczestnictwa byli zaproszeni zarówno uczniowie i stażyści, jak i nauczyciele. Podczas tego roku szkolnego odbyły się dwa kursy: [AA] Aristos Achaion oraz [OO] Osobliwe Osobistości, a ponadto zajęcia dodatkowe:  [S] Smokologia.

 • Lavinia Lovegud [AA] [OO] [S]
 • Maya Fall [AA] [OO] [S]
 • Ziya Galvin [S]
 • Ambrozja Green [AA]
 • Astoria I. Huffelclaw [OO] [S]
 • Finnick Odair [AA] [S]
 • Florence Solace  [AA
 • Nereida Wengs [AA] [OO] [S
 • Abigail Edevane [AA] [OO]
 • Adam Warren [OO]
 • Agusia Slytherin [OO]
 • Avetta Black [AA] [OO] [S]
 • Eveline Black [AA] [OO]
 • Inez Livestone [OO]

Szczególne podziękowania należą się osobom, które zgodziły się przeprowadzić kurs/zajęcia dodatkowe:

6. MISTRZ HAPPY RAMES ORAZ RUBINOWE WYZWANIA

Przez cały semestr odbywały się krótkie zabawy o tematyce potterowskiej lub ramesvillowskiej, w których mógł wziąć udział każdy członek naszej społeczności. Spośród zaangażowanych osób wyróżniliśmy cztery, które dwie reprezentują grupę uczniowską, jedna stażową oraz jedna nauczycielską i które zdobyły w nich najwięcej punktów, a następnie przyznaliśmy im tytuł Mistrza Happy Rames. Nagrodzone osoby to:

Dodatkowo podczas całego roku organizowane były Rubinowe Wyzwania. Tytuł Mistrza otrzymali:

7. AKCJA REKLAMA

Przed rozpoczęciem tego roku szkolnego zwróciliśmy się do was z prośbą o promowanie naszej Akademii w różnych miejscach. Cieszymy się, że znalazły się osoby, które się w to zaangażowały, mimo że nie było to liczne grono. Niemniej chcielibyśmy wynagrodzić osobę, która była w to najbardziej zaangażowana i okrzyknąć ją mianem Łowcy Studentów. W XLVI roku szkolnym w Akademii Magii Ramesville tytuł ten zdobyła Lilo Delune. Gratulujemy i zarazem dziękujemy! W niedługim czasie ktoś z dyrekcji skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów dotyczących dostawy nagrody rzeczowej.

8. SZKOLNA GAZETKA NEWSVILLE

Podczas trwania XLVI roku szkolnego pojawiły się dwa wydania szkolnej gazetki „Newsville”. Każdemu zaangażowanemu należą się podziękowania, a mianowicie:

9. PLEBISCYT KRYSZTAŁOWE TYTUŁY

Jest to plebiscyt, który został przeprowadzony w ostatnim tygodniu roku szkolnego, a udział w nim mógł wziąć każdy członek szkolnej społeczności. W XLVI roku szkolnym wręczono następujące wyróżnienia:

10. PODZIĘKOWANIA OD PREFEKTÓW

Również prefekci szkolni przygotowali podziękowania dla kadry pedagogicznej w postaci pięknych dyplomów, za co - w imieniu wszystkich nauczycieli - bardzo serdecznie dziękujemy. 

11. ZMIANY

Czasem koniec roku, to też czas zmian:

____________________

Niniejszym uznajemy XLVI rok szkolny za zakończony, a wakacje za rozpoczęte. Życzymy wam odpoczynku, mile spędzonego czasu i regeneracji sił przed kolejnym semestrem, który rozpocznie się już niebawem! Zachęcamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Z wyrazami szacunku

 

Wszystkie wpisy >