0
0
0
0
Konkurs z Eliksirów

[Młoda kobieta w pośpiechu przemierzała korytarze Akademii. Jej ciemne włosy do ramion falowały, gdy pewnie stawiała kolejne kroki. Po dłuższej chwili marszu w końcu zatrzymała się, a fałdy materiału jej czarnej szaty opadły swobodnie. Profesor Cai zrobiła głęboki oddech i przymocowała do tablicy z ogłoszeniami pewien pergamin.]

Droga społeczności!

Nadszedł dziś czas na kolejny konkurs przedmiotowy. Tym razem będzie dotyczył on Eliksirów. Ale jakie czeka Was zadanie? 

Otóż konkurs podzielony jest na dwie części. W pierwszej musicie rozszyfrować 10 rebusów, które znajdują się w rozwinięciu newsa. Podpowiem, że są to różnorodne eliksiry. Za każdą poprawnie podaną nazwę możecie otrzymać 3 punkty/galeony, czyli razem 30 punktów/galeonów

Ale czymże byłby konkurs bez szczypty kreatywności? Na tym właśnie polega druga część: należy wybrać jeden z rebusowych eliksirów i napisać klimat na minimum 100 słów, w którym podacie komuś wybrany przez siebie eliksir. Musicie przede wszystkim uwzględnić efekt, działanie eliksiru, a także swoje emocje. Jest za to przewidziane 10 punktów/galeonów.

Odpowiedzi ślijcie na moją sowę (avetta.cai@wp.pl) do 28 września do północy. Nie zapomnijcie podpisać się imieniem i nazwiskiem oraz domem/funkcją. Inaczej nagrody nie zostaną przyznane!

Per aspera ad astra!

Rebus #1 (świstoklik)
Rebus #2 (świstoklik)
Rebus #3 (świstoklik)
Rebus #4 (świstoklik)
Rebus #5 (świstoklik)
Rebus #6 (świstoklik)
Rebus #7 (świstoklik)
Rebus #8 (świstoklik)
Rebus #9 (świstoklik)
Rebus #10 (świstoklik)

Wszystkie wpisy >