0
0
0
0
Konkurs z Prawa Magicznego

Kochana Społeczności!

Nadszedł upragniony weekend, dlatego przychodzę do Was z prostym i przyjemnym konkursem z Prawa Magicznego. Nie jest on specjalnie długi, ponieważ składa się jedynie z dwóch części.

W rozwinięciu newsa ("rozwiń pergamin") znajdziecie 10 anagramów personaliów znanych osób, które choć raz w swoim życiu złamały jakieś magiczne prawo. Waszym pierwszym zadaniem jest rozszyfrowanie, o kogo dokładnie chodzi, a następnie dopisanie, w jaki sposób dany czarodziej złamał prawo. Nie trzeba wypisywać wszystkich wykroczeń, wystarczy tylko jedno! Za w pełni poprawne wykonanie tego zadania przewidziana jest nagroda w postaci 30 punktów/galeonów.

Drugi etap konkursu będzie wymagał od Was nieco pomyślunku, ponieważ musicie podać dwie inne osoby, które również naruszyły magiczne prawo i napisać, jakiego wykroczenia się dopuściły. Za wykonanie tej części konkursu można zdobyć kolejne 10 punktów/galeonów.

Łącznie za poprawne wykonanie obu etapów konkursu możecie zdobyć aż 40 punktów/galeonów. Swoje odpowiedzi przesyłajcie na moją sowę (katja.thatcher@gmail.com) do 30 września do godziny 23:59. Pamiętajcie o podpisaniu się szkołą, imieniem, nazwiskiem oraz domem/funkcją!

Niecierpliwie wyczekująca nalotu sów z odpowiedziami,

Anagramy:

  1. TARI SEEKERT
  2. HMERNOIA GANGRER
  3. SURSYIZ BCALK
  4. DEROLOS UBRDIGME
  5. YELDRAY PTALT
  6. DOKRA TELWEVTEERS
  7. PEETR PIGRETTEW
  8. NOWTEN SMAKANEDR
  9. TRONTHON HAWAKARY
  10. HRARY PETOTR

Wszystkie wpisy >