0
0
0
0
Podsumowanie zakończenia LII roku szkolnego

Droga Społeczności Ramesville!

Wczoraj o godzinie 1900 odbyło się uroczyste zakończenie LII roku szkolnego. Dziękujemy za to, że tak wiele osób przyszło, aby pożegnać kolejny rok w Akademii Magii Ramesville. Poniżej znajduje się podsumowanie tego wydarzenia, zaś po kliknięciu w wybrane nazwisko wyświetli się dyplom. Oprócz tego w ciągu najbliższych kilku dni Izba Pamięci zostanie zaktualizowana. 

1. ŚWIADECTWA

W tym roku do grona uczniów zapisało się 382 osób, a w Rankingu Uczniów punktowało 173 z nich. Swoje świadectwa odebrało 19 uczniów, natomiast zaświadczenie ukończenia szkolenia — 14 osób. Znajdują się one poniżej:

Klasa I

Klasa II

Szkolenie Magiczne

2. STAŻYŚCI I MENTORZY

W tym roku dwoje stażystów podjęło się staży i oboje z powodzeniem zakończyli proces przygotowawczy do zostania nauczycielem obranego przedmiotu. Poniżej znajdują się certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia:

Stażystów w ich dążeniu do uzyskania kwalifikacji niezbędnych do nauczania konkretnego przedmiotu wspierała mentorka, która poświęcała swój czas i dokładała wszelkich starań, by przekazać im możliwie jak największą wiedzę. Należą  się jej podziękowania, które można znaleźć poniżej:

3. RANKINGI

Od początku semestru uczniowie, stażyści i nauczyciele mogli zbierać punkty/kryształy do swoich rankingów poprzez branie udział w zajęciach czy różnych aktywnościach. Podsumowanie tych starań znajduje się poniżej.

Ranking Uczniów – klasa I:

Ranking Uczniów – klasa II:

Ranking Uczniów – Szkolenie Magiczne:

Ranking Nauczycieli:

Ranking Nauczycieli uczestniczących w szkoleniach magicznych:

Ranking stażystów:

Ranking Domów:

  • I miejsce: Gryffindor (88314 punktów)
  • II miejsce: Slytherin (70478 punktów)
  • III miejsce: Hufflepuff (53855 punktów)
  • IV miejsce: Ravenclaw (32845 punktów)

3. PREFEKCI I OPIEKUNOWIE

Niemałą rolę podczas całego semestru odegrali opiekunowie poszczególnych domów, integrując wychowanków i dbając, by czuli się dobrze w murach naszej szkoły.

Od trzeciego tygodnia pomocą mogli im służyć wybrani Prefekci Domowi, a także Prefekci Naczelni, którzy byli łącznikiem między uczniami a dyrekcją. Za ich dobrze pełnioną rolę również otrzymują podziękowania:

4. MISTRZ HAPPY RAMES, ZGUBY KRYSZTAŁKA, RUBINOWE WYZWANIA ORAZ TURNIEJ CHINAVILLE

Przez cały semestr odbywały się krótkie zabawy o tematyce potterowskiej lub ramesvillowskiej, w których mógł wziąć udział każdy członek naszej społeczności. Spośród zaangażowanych osób wyróżniliśmy dziewięć które zdobyły najwięcej punktów w każdej z grup — uczniowskiej, stażowej i nauczycielskiej, a następnie przyznaliśmy im tytuły Mistrza Happy Rames. Nagrodzone osoby to:

Mistrz Happy Rames - uczniowie:

Mistrz Happy Rames - stażyści:

Mistrz Happy Rames - nauczyciele

Oprócz tego w trakcie trwania całego semestru w Kryształowej Komnacie co jakiś czas Kryształek rozrzucał różne monety w ramach zabawy Zguby Kryształka. Poniżej znajdują się dyplomy dla najbardziej aktywnych osób:

Ponadto każda osoba, która podjęła się wzięcia udziału we wszystkich Rubinowych Wyzwaniach otrzymuje tytuł  Mistrza Rubinowych Wyzwań.

W trakcie tego semestru odbyła się kolejna edycja turnieju "Chinaville", w którym uczestnicy zmagali się w pojedynkach w grze w chińczyka. Tutaj znajdują się dyplomy dla wygranych:

A także dla uczestników eliminacji:

5. AKCJA REKLAMA

Przed rozpoczęciem tego roku szkolnego zwróciliśmy się do was z prośbą o promowanie naszej Akademii w różnych miejscach. Cieszymy się, że znalazły się osoby, które się w to zaangażowały! Niemniej chcielibyśmy wynagrodzić osobę, która była w to najbardziej zaangażowana i okrzyknąć ją mianem Łowcy Studentów. W LII roku szkolnym w Akademii Magii Ramesville tytuł ten zdobyła Delilah Warren-Malfoy. Gratulujemy i zarazem dziękujemy! W niedługim czasie ktoś z dyrekcji skontaktuje się w celu ustalenia szczegółów dotyczących dostawy nagrody rzeczowej.

6. SZKOLNA GAZETKA NEWSVILLE

Podczas trwania LII roku szkolnego pojawiło się kolejne wydanie szkolnej gazetki „Newsville”. Każdemu zaangażowanemu należą się podziękowania, a mianowicie:

7. PLEBISCYT KRYSZTAŁOWE TYTUŁY

Jest to plebiscyt, który został przeprowadzony w ostatnim tygodniu roku szkolnego, a udział w nim mógł wziąć każdy członek szkolnej społeczności. W LII roku szkolnym wręczono następujące wyróżnienia:

8. PODZIĘKOWANIA OD PREFEKTÓW

Również prefekci szkolni przygotowali podziękowania dla kadry pedagogicznej w postaci pięknych dyplomów, które znajdziecie w TYM miejscu, za co - w imieniu wszystkich nauczycieli - bardzo serdecznie dziękujemy.

9. ZMIANY

Czasem koniec roku, to też czas zmian. Nasze mury opuszczają niektórzy nauczyciele, kończąc tym samym swoją profesurę. Chcielibyśmy bardzo podziękować za pracę poświęconą na rzecz Akademii Magii Ramesville i życzymy powodzenia w dalszym życiu.

Niniejszym uznajemy LII rok szkolny za zakończony, a wakacje za rozpoczęte. Życzymy wam odpoczynku, mile spędzonego czasu i regeneracji sił przed kolejnym semestrem, który rozpocznie się już niebawem! Zachęcamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Wszystkie wpisy >