
Przed nami trzeci dzień Początków z Kryształkiem, czyli serii zabaw mających na celu bliżej zapoznać Was z naszą Akademią. Jest to świetna okazja do zdobycia wielu cennych punktów i galeonów! Odpowiedzi na wszystkie zabawy można wysyłać do piątku do północy, jednak tylko do końca dnia, w którym pojawił się konkurs, istnieje możliwość zdobycia pełnej liczby punktów — później przyznajemy tylko połowę z nich. Do tej pory pojawiły się dwie zabawy i możecie je znaleźć, klikając w te świstokliki: poniedziałek, wtorek.
Trzecia zabawa, którą dla Was przygotowaliśmy, dotyczy naszej szkolnej Ulicy Pokątnej, a konkretniej przedmiotów, które można na niej kupić. Wasze zadanie jest naprawdę proste! W rozwinięciu newsa („rozwiń pergamin”) znajdziecie krótkie opisy pewnych przedmiotów znajdujących się na Ulicy Pokątnej (kliknij, aby ją odwiedzić). Na ich podstawie musicie dopisać, o jakiej konkretnej rzeczy jest mowa, a także dopisać ile ona kosztuje.
Za każdą poprawną odpowiedź dostaniecie 4 punkty/galeony, co łącznie daje Wam szansę na wzbogacenie się o 40 punktów/galeonów. Nauczyciele i stażyści otrzymują jedynie galeony, które w podsumowaniu zostaną odpowiednio przeliczone. Sowy ze swoimi odpowiedziami wysyłajcie na adres: dyrekcja.amr@gmail.com. Prosimy, abyście w temacie wpisali PzK #3, a także swoje imię i nazwisko oraz dom/funkcję, byśmy wiedzieli, komu przyznać punkty!
Serdecznie pozdrawiamy![]()
Opisy przedmiotów z Ulicy Pokątnej: