44529
42437
24892
54688
Konkurs Ptakoznawczy

Droga Społeczności!

Przybywam do Was z niebywałą gratką, która zainteresuje każdego, kto może poszczycić się zainteresowaniem w tematyce Ornitologii Magicznej. Jedni interesują się magicznymi ptakami z pasji - inni po to, aby pokonać swój strach przed tymi fascynującymi stworzeniami. Choć bardzo bym chciała móc Was wszystkich zapewnić, że obcowanie z tymi pierzastymi zwierzętami nie grozi śmiercią ani ubytkami na zdrowiu - oczywiście, przy zachowaniu pełnej uwagi - to mam okazję pokazać Wam bardzo ciekawą historię, która może być dla Was nauczką... lub też odrobiną ciekawej fikcji.

Waszym zadaniem jest przeczytanie fragmentu pamiętnika, który odnalazłam w Zakazanym Lesie. Znajdują się w nim nawiązania do siedmiu różnych magicznych ptaków. Należy podać nazwę każdego ptaka, a także miejsce na świecie, z którego owe stworzenie może pochodzić. Ponadto, wpis z pamiętnika urywa się w pewnym momencie. Jeśli podacie możliwy powód dla tego nagłego zakończenia, otrzymacie maksymalnie 30 punktów/galeonów za tę część konkursu.

Dla każdej osoby chętnej na wyższą stawkę oferuję kolejne 10 punktów/galeonów za napisanie krótkiej historyjki o tym, w jaki sposób wykorzystałaby magiczną zdolność dowolnego wcześniej wymienionego ptaka, gdyby te zdolności dotyczyły ludzi, a nie skrzydlatych stworzeń.  Puśćcie wodze fantazji!

Swoje prace kierujcie na moją sowę (zinnia.cormier@gmail.com), która jest dla Was dostępna do 20 czerwca, do godz. 23:23. O ile wcześniej nie zgłodnieje...

[Przeczytaj pergamin z pamiętnika.]

Zamiatająca trawę w Świętym Gaju,

Wszystkie wpisy >