0
0
0
0
Kryształowy Klaser

Kryształowy Klaser to zabawa zorganizowana w AM Ramesville z okazji jubileuszowego L roku szkolnego. Wówczas została wydana kolekcja pięćdziesięciu znaczków, na których umieszczono osoby wyróżniające się w historii szkoły oraz wybrane magiczne stworzenia.

NA CZYM POLEGA ZABAWA?

Zadaniem uczestników w pierwszych ośmiu tygodniach roku szkolnego jest zdobycie całej kolekcji pięćdziesięciu znaczków. W ostatnim tygodniu roku szkolnego będzie trzeba dopasować do osoby ze znaczka jej odpowiednik w postaci magicznego stworzenia. Uznane będą jednak tylko takie połączenia, w których użyje się znaczków ze swojej kolekcji. Osoby, którym uda się zebrać całą kolekcję oraz połączą potem postaci ze stworzeniami, zostaną nagrodzone certyfikatem Kryształowego Filatelisty.

KTO ZNALAZŁ SIĘ NA ZNACZKACH?

Na znaczkach z ważnymi osobami znalazła się obecna dyrekcja AM Ramesville, osoby szczególnie zasłużone dla szkoły, rekordziści, szkolny bot Kryształek oraz nauczyciele, którzy wykładali w AMR dłużej niż 8 semestrów. Natomiast na znaczkach z magicznymi stworzeniami mamy zwierzęta wybrane przez organizatora.

JAK ZDOBYĆ ZNACZKI?

Znaczki z podobiznami ludzi można zdobyć na następujące sposoby:

  • zakupić na Ulicy Pokątnej;
  • wylosować w nagrodę za zdanie kursu weekendowego;
  • odnaleźć ukryty w nowym wydaniu Newsville;
  • odnaleźć na stronie szkoły.

Znaczki z podobiznami magicznych stworzeń można zdobyć na następujące sposoby:

  • otrzymać w nagrodę za zdobycie umówionej liczby punktów w czasie wydarzenia;
  • otrzymać w nagrodę za wykonanie co drugiego, z góry wyznaczonego, konkursu przedmiotowego lub innych aktywnościach, organizowanych przez dyrekcję;
  • wylosowanie w Kryształku przed rozpoczęciem Happy Rames.

Znaczki do znalezienia na stronie lub do zakupu na Ulicy Pokątnej będą się pojawiały na 24 godziny. Informacja o możliwości zdobycia znaczka zawsze będzie się pojawiała z wyprzedzeniem na stronie szkoły — przy okazji zapowiedzi weekendowych wydarzeń lub dopisku do newsa (zasada nie dotyczy losowania przed HR, ponieważ o tej możliwości nikt nie będzie informowany z wyprzedzeniem).

Aby znalezienie zostało zaliczone, należy przesłać na sowę dyrekcji (dyrekcja.amr@gmail.com) informację o zakupie znaczka lub znalezieniu go wraz z linkiem do miejsca, w którym się pojawił (zasada dotyczy tylko znaczków osób zasłużonych dla szkoły). Stale aktualizowane podsumowanie zabawy znajduje się pod tym linkiem.

CO JEŚLI DOSTANĘ DWA JEDNAKOWE ZNACZKI?

Znaczki mogą się powtarzać, więc istnieje szansa wymiany z innym członkiem społeczności. Odbywa się poprzez formularz dostępny pod tym linkiem, który muszą wypełnić obie strony wymiany. Warunkiem oddania znaczka jest posiadanie przynajmniej dwóch jego kopii. Znaczki podlegają wymianie tylko jeżeli pochodzą z tej samej edycji, tzn. nie ma możliwości wymiany znaczka z podobizną postaci w zamian za znaczek ze stworzeniem.

NAGRODY

Za co?

Uczeń Stażysta Nauczyciel
Pkt Gal Pkt Gal Pkt Gal
Zdobycie znaczka z postacią 20 20 - 20 - 20
Zdobycie znaczka ze stworzeniem 15 15 - 15 - 15
Każde pełne połączenie postaci ze stworzeniem 5 5 - 5 - 5
Bonus za zostanie Kryształowym Filatelistą 100 100 - 100 - 100